Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Ameliyatsız El Gençleştirme

  Ellerimiz çevresel faktörlere ve yaşlanmaya bağlı olarak zaman içerisinde çeşitli etkilere maruz kalırlar. Bu etkiler dış faktörlerin yoğunluğuna ve çeşidine göre değişse de temelde lekelenme, elastikiyet kaybı ya da tam tersi aşırı gerginlik gibi sonuçları doğurur. Cerrahi olmayan yöntemlerle bu sonuçlara müdahale edilerek el bölgesinde hasta tarafından arzu edilen estetiğin sağlanması amaçlanır. El gençleştirmenin yöntemleri ise genelde lazerli uygulamalar ve dolgu tedavileridir.

  Ameliyatsız El Gençleştirme Nedir?

  Ameliyatsız el gençleştirme, kullandığı yöntemler açısından hastanın arzu ettiği estetiği sağlamayı amaçlayan ve cerrahi teknikler içermeyen yöntemlerdir. Bu yöntemlerin hasta üzerinde uygulanmasıyla el bölgesinde meydana gelen çukurlaşmalar, şekil bozuklukları, elastikiyet kaybı ve deride aşırı gerginlik ile lekelenme gibi sorunlar ortadan kaldırılır. Operasyon genelde lokal anestezi altında uygulanan lazerli yöntemler ile dolgu tedavilerini barındırır.

  Ameliyatsız El Gençleştirme Kimlere Yapılır?

  Bir estetik operasyonun yapılabilmesinin temel koşulunu, yapılacak bölgede meydana gelen estetik bozukluklar oluşturduğundan dolayı ameliyatsız el gençleştirme uygulamaları da bu bozukluklara sahip bireylere uygulanabilir. Genel olarak el bölgesinde meydana gelen estetik bozuklukların kaynaklarını da yaşlılık ve sık kullanım oluşturduğundan dolayı ameliyatsız el gençleştirme operasyonu teoride herkese yapılabilse de genel olarak yaş grubu ileri olan ve sık kullanımdan dolayı el bölgesinde şekil ve hacim bozuklukları olan hastalara yapılır.

  Çeşitli sebeplerle erken yaşta el estetiğini kaybeden hastalara da bu operasyonun uygulanması mümkündür. Ekstrem bir durum olmadıkça el gençleştirme uygulamaları on iki yaşın altında bulunan hastalara yapılmaz. Ancak uzman doktorun uygun görmesi durumunda bu yaş grubu da operasyona dahil edilebilir.

  Ameliyatsız El Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız el gençleştirme yöntemlerinin uygulamaları günden güne artmaktadır.
  Ameliyatsız el gençleştirme yöntemlerinin üç uygulaması mevcuttur. Bunlardan ilki olan krem ve doğal kür tedavileri genelde sonuçların gecikmesini sağlamakta; diğer iki yöntem ise ortaya çıkan sonuçları ortadan kaldırmaktadır. Bunlardan birincisi el derisinde meydana gelen sarkmaların ve tam tersi olarak adlandırılabilecek gerginliklerin çözümünde kullanılan fraksiyonel lazer tedavileridir. Lazer tedavileriyle birlikte aynı zamanda el bölgesinde meydana gelen lekelenmeler de ortadan kaldırılabilmektedir. İkinci yöntem ise hacim kayıplarının ortadan kaldırılarak el bölgesine dolgun bir görünüm kazandırmaya yarayan dolgu tedavileridir.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  El gençleştirme operasyonları her ne kadar ameliyatsız yani cerrahi olmayan yöntemler olsa da dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar bulunur. Hasta tarafından dikkat edilmesi gereken bu noktaların temel motivasyonunu ise başarılı bir operasyon geçirme ve sonuçların arzu edilen seviyede olması isteği oluşturur.

  • Hasta güneş ışığının yıkıcı etkilerinden kendini korumalıdır. Güneş ışığına maruz kalacağı zaman mutlaka güneş kremi kullanmalıdır.
  • Hasta operasyon yapılan bölgeyi ağır yüklerden ve egzersizlerden uzak tutmalıdır. Deriye yapılan operasyonun sonuçları oturana kadar azami özen gösterilmelidir.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Ameliyatsız El Gençleştirme İşleminin Avantajları Nedir?

  Cerrahi yöntemler yerine arzu ettiği estetiği sağlamak amacıyla cerrahi olmayan yöntemlere yani ameliyatsız el gençleştirme yöntemlerine başvuran hastalar çeşitli avantajları da kazanmaktadır. Bu avantajların bazıları el gençleştirme operasyonuna özel avantajlar iken bazıları da estetik operasyonların doğasını yansıtan avantajlardır.

  • İnsanların insan vücudunda baktığı ilk noktalardan birisi insanın elidir. Ellerin düzgün, bakımlı ve şekilli olması karşı tarafı etkilemek açısından önem arz eder.
  • Ameliyatsız el gençleştirme uygulamaları sayesinde hasta, yukarıda sayılan özelliklerin tümünü kazanmaktadır.
  • El derisinde bulunan aşırı sarkmalar toparlanarak estetik bir görünüm kazanılır.
  • Çeşitli sebeplerden meydana gelen lekelenme gibi problemler ortadan kaldırılır.

  İyileşme Süreci

  Uygulamanın yapıldığı bölge, yapılış şekli ve uygulanan teknikler hastadan hastaya göre değiştiğinden dolayı sonuçların başarılı olması için her hastanın operasyonu yapan doktorun tavsiyelerine harfiyen uyguması gerekir. Her hastanın yaşadığı süreç ve yapması gerekenlerle ilgili söylenebilecekler ise şunlardır:

  • Operasyon cerrahi olmadığından dolayı hasta, seansın hemen ardından sosyal hayatına dönebilmektedir.
  • Operasyonu takip eden günlerde hastanın iyileştirici kremler ve güneş kremleri kullanması tavsiye edilir.
  • Hasta operasyon takip eden süreçte duş alabilir ancak aşırı soğuk veya aşırı sıcak suyun bölgeye temasını engellemesi gerekir.
  • Tam sonuçların ortaya çıkması ise tüm seansların uygulanmasıyla ancak mümkündür.