Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Ameliyatsız Migren Tedavisi

  Kadınlar başta olmak üzere günümüzde bireylerin en çok yaşadığı hastalıklar arasında hiç şüphesiz migren rahatsızlığı yer almaktadır. Kronik bir baş ağrısına sebep olan migren, verdiği ağrı ve acının yanı sıra bireylerin fazla ilaç kullanımına da sebep olur. İlaçların zararlarından ve ağrılardan kurtulmak isteyen bireyler ise ameliyatsız migren tedavisini tercih etmektedir. Her ne kadar cerrahi yöntemler ile migren tedavi edilebilse de gelişen tedavi imkanları sayesinde artık ameliyatsız bir şekilde migreni önlemek mümkündür. Ayrıca etkisinin uzun süre devam etmesi, ilaç kullanımının azaltılması da yine cerrahi yöntemlere bağlı olarak ameliyatsız migren tedavisinin seçilmesine neden olur.

  Migren Nedir? Belirtileri Nelerdir?

  Halk arasında kronik baş ağrısı olarak da bilinen migren, baş bölgesinde yaşanılan ağrı, sancı ve baskıların sürekli olarak devam etmesi sonrası ortaya çıkar. Migren bireyin hayatını ciddi ölçüde olumsuz etkilemekle birlikte yüksek derecede ilaç kullanımına da yönlendirir. Migrenin oluşum nedenleri ise beyindeki bazı damarların gevşemesi ve kasılması şeklinde tanımlanabilmektedir. Migrenin belirtileri ise şu şekildedir;

  • Baş ağrısı ile birlikte oluşan mide bulantısı.
  • Işığın rahatsız etmesi, baş ağrınızı arttırması.
  • Günlük aktiviteleri yapamamanız ve uyku problemi yaşamanız.
  • Ağrıların kronik bir şekilde olması ve uzun süre geçmemesi.

  Yukarıda yer alan belirtilerin oluşması halinde mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeniz ve tedavi yöntemini belirlemeniz gerekir. Günümüzde en çok tercih edilen ameliyatsız migren tedavisi ise B0T0KS ile yapılmaktadır.

  B0T0KSla Migren Tedavisi

  Ameliyatsız estetik operasyonlar arasında gösterilen B0T0KS yöntemi, yapılan araştırmalar ve incelemeler sonrasında migren tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır. B0T0KS uygulaması sayesinde yapılan birkaç enjeksiyon işlemi ile ameliyatsız, kesisiz ve dikişsiz bir şekilde migren hastalığından kurtulmak mümkündür. Üstelik uzun süreli olarak sonuç vermesi ve yan etkilerinin de az olması nedeniyle hastalar tarafından sık tercih edilir. B0T0KS uygulaması ile baş ve boyun bölgesinde beyne sürekli ataklar gönderen, ağrılara yol açan sinir sıkışma noktalarına enjeksiyon yapılmaktadır.

  B0T0KSla Migren Tedavisi Nasıl Yapılır?

  B0T0KSla migren tedavisi hem kısa süren hem de güvenilir yöntemler arasında yer almakla birlikte tedavi süreci de kolaydır. B0T0KS yönteminde ilk olarak doktor tarafından hasta üzerinde incelemeler yapılmakta ve şikayetlerine bağlı olarak ağrının geldiği bölgeler tespit edilmektedir. 
  B0T0KS yönteminin uygulanmasında ise en önemli detay en uygun dozun en doğru yerlere enjekte edilmesidir. Başarılı bir şekilde yapılması halinde ağrılardan uzun süreli olarak kurtulmak mümkündür.

  Migren Tedavisinin Riskleri

  Hastalar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de migren tedavisinin risklerinin olup olmadığıdır. Doktorlar tarafından yapılan incelemeler sonrasında tedavi sırasında ya da devamında çok fazla risk bulunmamaktadır. Ancak zaman zaman hastanın durumuna bağlı olarak farklı problemler ve sıkıntılar meydana gelebilir. Migren tedavisinin oluşabilecek riskleri ise şu şekildedir;

  • Zaman zaman hastanın vücudu kullanılan ilaca alerjik reaksiyon gösterebilir.
  • Uygulama sonrası ciltte hassasiyet ya da enfeksiyon oluşabilmektedir.
  • Çok az bir ihtimal olmasına rağmen tedavinin başarısız olma durumu da bulunmaktadır.

  Yukarıda yer alan risklerin oluşması oranı düşük olmakla birlikte hastanın sağlığına bağlı olarak farklı problemler de ortaya çıkabilir.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Migren Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Doktorlar tarafından uzun yıllardır kullanılan ve ameliyatsız olması nedeniyle de migren hastaları tarafından da sıkça tercih edilen B0T0KSla migren tedavisi, güvenilir ve kaliteli bir yöntem olması nedeniyle çeşitli avantajları da beraberinde getirmektedir. Ayrıca gerçekleştirilen tedaviler arasında en az riske ve komplikasyona sahip olan yöntemlerden birisi de B0T0KStur.

  • Migren tedavisi yapıldıktan sonra hasta günlük hayatına engel olan ağrılardan kurtulmuş olur.
  • Baş bölgesindeki baskı azalır, rahatlama gelir.
  • Hasta migrenden dolayı kullanmak zorunda olduğu ilaçları bırakır. Bu tedavi sonrasında ilaç kullanımını azaltması beraberinde çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkmasını da önler.
  • İlaç kullanımından dolayı oluşabilecek riskler de yine bu yöntem ile ortadan kaldırılır.
  • Ameliyatsız bir yöntem olması nedeniyle iyileşme süreci oldukça hızlıdır.
  • Başarı oranı yüksek ve operasyon sonrasındaki riskleri en az olan yöntemlerden birisi olarak gösterilir.

  Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Migren tedavisi yapıldıktan sonra uygulanan B0T0KSun etkilerini göstermesi birkaç gün sürecektir. Genellikle tedavi sonrasında ağrılar 3 ile 10 gün arasında azalmakla birlikte bu durum hastaya bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Gerekli sürenin geçmesiyle birlikte hasta ağrılardan 4 ile 5 ay arasında kurtulmaktadır.