Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Burun Ucu Estetiği

  Burun Ucu Estetiği Neden Yapılır?

  Burun ucu estetiği, burun ucunun şeklini onarmak, düşük ya da yüksek görünümü ortadan kaldırmak ve burun ucunu yüz yapısına uygun hale getirmek için yapılan operasyondur. Burun delikleri içeri doğru daralan burun yapısına sahip olan hastalar solunum zorluğu yaşarlar. Estetik burun operasyonu ile burun ucu büyüklüğü kontrol edilir, burun ucunun şekli değiştirilebilir, burun ile yaptığı açı değiştirilebilir. Ayrıca travmaya bağlı şekil bozuklukları düzeltilebilir, solunum problemleri ortadan kaldırılabilir. Kesin sonuçlar hastanın burun kemiği, kıkırdak yapısı, yüz şekli, deri kalınlığı ve yaşına bağlıdır. 

  Burun ucu estetiği ameliyatına ihtiyacınız olup olmadığını belirlemenin en kolay yolu burnunuzu bir ayna ile incelemektir. Burun delikleriniz içeriye doğru daralmış görünüyorsa (sanki bir şey burnunuzun ucunu sıkıyormuş gibi) ve horlama gibi solunum sorunları yaşıyorsanız şüphelerinizi doğrulamak için yapabileceğiniz en iyi şey doktorunuzdan randevu alarak muayene olup, uygun görülmesi halinde burun ucu estetiği ameliyatı olmaktır. 
  Burun ucu estetiği ayrıca şunların gerçekleştirilmesini sağlar:

  • Burun ucu boyutunun burun ve yüz ile dengelenmesi
  • Genişliğinin giderilmesi
  • Profilden görünümü iyileştirmek için burun ucunun yükseltilmesi
  • Dudaklar ile burun arasındaki açının değiştirilip, düzensizliğin ortadan kaldırılıp daha orantılı bir yüz yapısı
  • Sahip olunan asimetri veya eğriliğin onarılması
  • Burun büyüklüğünün küçültülmesi

  Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Yapılır

  Burnunuzun yeni şekli, yüzünüzün anatomisine göre planlanacağı için kişi, gelişimini tamamlayana kadar beklemek gerekmektedir. Bu kadınlar için 16, erkekler için 18 yaşa tekabül eder. Gençlerin ailelerinin ısrarıyla değil, kendi istekleriyle ameliyat olmak istemesi psikilojileri için önemlidir. Burun ucu estetiği ameliyatı yüz orantısını bozan burun ucunun onarılıp, kişinin yüz anatomisi ile uyumlu hale getirilmesiyle daha estetik dinç ve genç bir görünüm sağlar, kişinin kendine olan güvenini artırır ve toplum içinde kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

  Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Öncesi

  Ameliyattan önce doktorunuzla aranızdaki iletişim oldukça önemlidir. Doktorunuz beklentinizi ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak ilk randevuda bir planlama yapacaktır. Burnunuzun ve yüzünüzün şeklini inceleyecek, size olası ihtimalleri açıklayacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz bu randevuda konuşulacakların ana konusudur. 
  Ameliyat öncesi testler, kullanılacak anestezi ve operasyon tekniği, ameliyat riskleri açıklanacaktır. Burun ucu estetiği tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında çok iyi sonuç verirken; yetenekli ve deneyimli bir doktor tarafından uygulanmazsa geri dönülmesi zor hasarlara da neden olabilmektedir. Burun ucu estetiğinde el becerisi ve cerrahi deneyim çok önemlidir.

  Burun Ucu Estetiği Riskleri ve Komplikasyonları

  Burun ucu estetiğine ilişkin komplikasyonlar nadirdir. Ortaya çıktıklarında da tedavi edilebilir durumlardır. Bunlar çoğunlukla kanama, enfeksiyon ve burun tıkanıklığı sorunlarını içerir.

  • En sık görülen burun ucu estetiği riski kanama durumudur. Burnunuz kan damarları açısından oldukça zengin bir bölgedir ancak çoğu hasta prosedür sırasında ciddi bir kan kaybı yaşamaz.
  • Aspirin gibi ilaçlar burun ucu estetiği ameliyatı sırasında kanama riskini arttırmaktadır, bu nedenle ameliyat öncesi, doktor kontrolünde en az 7 gün önce bırakılmalıdır.
  • Olası enfeksiyon bulguları; kötü kokulu burun akıntısı, anormal şişme, kızarıklık veya ağrı olması halinde doktorunuza bilgi vermeniz oldukça önem teşkil etmektedir.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!