Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Çarpık Bacak Estetiği

  Çarpık bacak, birçok insanın özgüvenini zedelemekle birlikte kıyafet seçimlerindeki özgürlüğünü kısıtlayan bir problem. Bacaklarının şeklinden memnun olmayan kişiler genellikle plaj kıyafetleri, dar pantolon, etek ve elbise gibi kıyafetler giymekten kaçınıyor. Genel tercihler ise geniş ve bol kıyafetlerden yana oluyor. Çarpık bacak estetiği ise bacaklardaki estetik bozuklukları gidererek kişilerin özgüvenlerini yenileyerek özgür tercih yapmalarına imkan tanıyor…

  Çarpık Bacak Estetiği Nedir?

  Çarpık bacak, birçok insanın özgüvenini zedelemekle birlikte kıyafet seçimlerindeki özgürlüğü de kısıtlayan bir problemdir. Bacaklarının şeklinden memnun olmayan kişiler genellikle plaj kıyafetleri, dar pantolon, etek ve elbise gibi kıyafetler giymekten kaçınmaktadır. Çarpık bacak estetiği ile bacaklardaki estetik bozuklukları gidererek kişilerin özgüvenlerini yenileyerek özgür tercih yapmalarına imkan tanımaktadır. 


  Çarpık bacak estetiği, bacaklarda görülen şekil bozukluklarını gidermek amacıyla yapılan operasyonları kapsayan tedavi yöntemlerinin tümüdür. Bacakların içbükey ya da dışbükey olarak şekillenmesi, çarpık bacak problemini ortaya çıkarır. Bu durum genellikle bacak kemikleri ya da kaslarının yanlış şekillenmesi sonucunda kendini gösterir. Birçok insan bu sorun nedeniyle dilediği kıyafet seçimlerini yapamaz ve özgüven eksikliği yaşar. Ancak çarpık bacak estetiği ile çok kısa süre içerisinde ve kolayca çözüme ulaşmak mümkündür. 
  Çarpık bacak estetiği ile birlikte bacaklardaki anormal incelik, alt bacak ve üst bacak arasındaki uyumsuzluk, arka bacak kaslarının kalınlaşması ile oluşan nahoş görüntü ve çarpıklık giderilebilir. Böylece daha orantılı, sıkı, düz ve orantılı bacaklara sahip olmak hayal olmaktan çıkar. Birden fazla teknikle yapılabilen bu operasyonlar, kapalı estetik ameliyatlar ya da cerrahi müdahalelerle gerçekleştirilebilir. Bu sayede konforlu bir operasyon geçiren hastalar, kaybettikleri özgüveni yeniden kazanarak kısa süre içerisinde sosyal hayatlarına geri dönebilmektedir.

  Çarpık Bacak Estetiği Kimlere Yapılır?

  Çarpık bacak estetiğini, her yaştan ve cinsiyetten insan talep edebilir. Bu durum birçok insanın psikolojik olarak kendini rahatsız hissetmesine ve bacaklarını gizleme ihtiyacı duymasına neden olmaktadır, ancak çarpık bacak estetiği ile bu sorunların üstesinden gelmek ve bacaklara estetik bir görünüm kazandırmak hayli kolaydır. Sağlık alanında yaşanan gelişmeler, oldukça kısa bir iyileşme süreci ile hastalara konforlu bir operasyon imkanı sağlar. 
  Genel sağlık durumu iyi olan ve bacaklarının şeklinden rahatsız olan her insan çarpık bacak estetiği operasyonu yaptırabilir. Herhangi bir hastalığı bulunan ya da düzenli ilaç kullanması gereken hastaların ise hekim onayı alması gerekecektir. Gelişme ve büyüme dönemini henüz tamamlamamış hastalarda operasyonu 18 yaş ve üzerine ertelemek daha sağlıklı olacaktır.

  Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Çarpık bacak problemi birçok farklı yöntemle giderilebilir. Genellikle kişinin bacak yapısı ve taleplerine bağlı olarak implant kullanımı ya da yağ transferi uygulaması ile gerçekleştirilir. Operasyonların temel prensibi ise bacaklarda ince kalan yerlere dolgu yapılması ve kalın olan bölgelerin inceltilmesi ile estetik ahengin sağlanmasına dayanır. 
  İnce ve çarpık bacaklara estetik müdahale yaparken implant kullanımına başvurulur. Ebatları bacak şekline bağlı olarak seçilen bu implant, silikon şekinde ve yumuşak bir protezdir. İşlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Aynı zamanda dizin arka kısmında bulunan ve doğal bir kıvrımla kendini gösteren kasların üzerine yerleştirilir. Operasyon ortalama 60 – 90 dakika sürmektedir. 
  Yağ transferi tekniği ile gerçekleştirilen çarpık bacak estetiği operasyonlarında ise daha küçük şekillendirmeler yapılır. Bu operasyonlarda hastanın bel, karın ya da diz içlerinde bulunan yağları kullanılır. Operasyon lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir. Ortalama olarak 90 – 120 dakika sürer. En ideal şeklin verilmesi için bazı operasyonlarda ayak bileklerine yağ transferi uygulanabilir.

  Çarpık Bacak Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

  Çarpık bacak estetiği operasyonlarında en çok merak edilen konulardan biri de iyileşme sürecini zorluğu ve süresidir. Hastalar, operasyondan sonraki 5. günde yürümeye başlayabilir. Ancak lazer liposuction tekniği kullanılmışsa hastanın aynı gün içerisinde taburcu olması ve günlük hayatına dönmesi mümkündür. Operasyondan 1 gün sonra ise taburcu olmak mümkün olur. 48 saatin sonunda ise duş almak ve banyo yapmak herhangi bir sorun teşkil etmez. Spor yapmak içinse ilk ayın dolmasını beklemek daha doğru olacaktır. 
  Yağ transferi tekniği ile yapılan operasyonların ardından hafif morluklar oluşabilir. Ancak bu izler birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. Ödem oluşumunu engellemek için hastaların ilk birkaç boyunca ayaklarının altına yastık koyarak yatmaları önerilir. 
  Çarpık bacak estetiği sonrasındaki 3 hafta boyunca korse çorap giyilmesi oldukça önemlidir. Aynı zamanda operasyondan sonraki ilk birkaç ay süreyle lenf drenaj masajı yaptırmak, ödemlerin daha çabuk dağılması ve bacakların daha kolay şekillenmesine yardımcı olur.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Çarpık Bacak Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Çarpık bacak estetiği, kişinin ihtiyacına bağlı olarak farklı tekniklerle uygulanabilir. Operasyon sonrasında hekiminiz tarafından verilen tavsiyelere eksiksiz şekilde uymak ve ihmal etmemek iyileşme süreci ile istenen sonucun elde edilmesi açısından oldukça önem taşır. Yağ transferinin uygulanması halinde kişinin varis çorabı kullanması gerekir. Yağ alınması halinde ise korse çorapların kullanımı uygun olacaktır. 
  Operasyon sonrasındaki ilk ay boyunca ağır egzersizlerden kaçınmakta fayda olacaktır. Bir aylık sürenin ardından tüm aktiviteler hiçbir kısıtlama olmaksızın gerçekleştirilebilir. Taburcu olduktan sonraki ilk hafta ayak bilekleri ve bacak kaslarını zorlayacak hareketleri azaltmak, iyileşme sürecinin daha kolay atlatılmasını sağlar. Ayrıca duş almak için 48 saat sürenin geçmesi, ilk birkaç gün uyurken ayakların yastıkla destelenerek havaya kaldırılması ve hekiminizin reçete ettiği ilaçların düzenli kullanılması da dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır.

  Çarpık Bacak Estetiği Kimlere Yapılmaz?

  Bacaklarının şeklinden rahatsız olan ve genel sağlık durumu iyi olan her birey çarpık bacak estetiği operasyonu geçirebilir. Ancak 18 yaşını doldurmamış, ergenlik dönemini tamamlamamış, büyüme ve gelişim dönemi devam eden kişilerin bekledikleri sonucu alabilmeleri için erişkinlik dönemini beklemeleri tavsiye edilir. 
  Kronik hastalığı olan, kanama ve pıhtılaşma hastalığı nedeniyle tedavi gören ya da düzenli olarak ilaç kullanımı gerektiren hastalıklarda operasyon planlanması farklı seyredecektir; bu nedenle operasyon öncesi yapılan muayene sırasında hastalık geçmişi hakkında eksiksiz ve doğru bilgi vermek gerekir.