Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Cilt Bakımı

  Cilt yaşı biyolojik yaşınızdan farklı olma eğilimi gösterir. Cilt yaşı yaşadığınız stres, beslenme biçiminiz, alışkanlıklarınız ve güneşe maruz kalma süresinden kaynaklanan birçok duruma göre değişebilir. Güneş hasarı, kırışıklıklar ve diğer yaşlanma belirtilerini gidermek ve doğal görünüm elde etmek için gelişmiş cilt bakımı tedavileri sunulmaktadır. Cilt bakımı lazer, ışık ve diğer enerji bazlı uygulamalardan kimyasal peelinglere kadar çeşitli şekillerde uygulanabilir. Sonuç cildinize daha pürüzsüz, net ve genç bir görünüm kazandırır.

  Cilt Bakımı Kimler İçin Uygulanır?

  Cilt bakımı için ideal hastalar genellikle sağlıklı, olumlu bakış açısına ve gerçekçi beklentilere sahiptir. Cilt bakım programları cildin türüne, yaşam tarzına, alışkanlıklarınıza, sağlık durumuna, bütçeye ve zamana göre özelleştirilebilir. Cilt bakımı uygulamaları güvenli ve etkilidir. Her işlemden önce cildiniz analiz edilir ve cildinizle ilgili endişelerinizi giderecek doğru tedavi yöntemi seçilir. 
  Bir cilt taraması sonrası cildin durumu açıkça ortaya çıkarılır. Cildinizin sağlık durumu incelenerek doktor tarafından çoğunlukla şunlar tavsiye edilir:

  • Cildinizin sağlık ve görünümü nasıl iyileştirilebilir?
  • Cildiniz için en uygun ürün ve tedaviler nelerdir?
  • Güneşe maruz kalma, kuruluk ve erken yaşlanmaya karşı nasıl koruma sağlanabilir?
  • Cildiniz hasarlıysa ne yapılması gerekir?

  Koruyucu Cilt Bakımı Uygulamaları

  Yüz Nemlendirme

  Kuru ve hassas cildi nemlendirir ve dengeler. Nemlendirici aloe vera, salatalık ve papatya özü gibi takviyelerle birlikte hücre DNA’sını onaran enzimlerle cilt tazelenir.

  C Vitamini Uygulaması

  Kolajen oluşumunu teşvik etmek, sertliği artırmak ve ince kırışıklıkları azaltmak için etkisi kanıtlanmış C vitamini uygulamaları yapılır. Bu tedavi cilt renginin tonunu yeniler. Güçlü antioksidan koruması ile ultraviyole ışınların verdiği hasarı giderir.

  Yüz Parlatma

  Cilt parlaklığını artırmaya yönelik laktik asit, sitrik asit, glikolik asit gibi kombinasyonlarla hasarlı cilt dokusunun dökülmesi sağlanır. Düzeltici bir maske kullanmak güneş lekelerinden korunup daha sağlıklı bir cilde sahip olmaya yardımcı olur.

  Cilt Kurutma

  Siyah noktaları ve yağlı cildi hedef alan bir tedavidir. Derindeki gözenekleri temizleme, mikro yıkama, yağ alma, bakterileri azaltma, peeling gibi işlemler yapılır. Detoks etkisi yaratan bir kil maskesi cildinizi ferahlatır ve arındırır.

  Düzenleyici Cilt Bakımı Uygulamaları

  Microneeding

  Sağlıklı yeni kolajen ve elastin oluşumunu harekete geçiren ve sıkılaşmış bir cilt ile sonuçlanan tıbbi bir tedavi yöntemidir. İnce çizgileri, kırışıklıkları, germe ve sivilce izlerini azaltmada etkilidir. Tüm cilt tipleri için güvenlidir.

  Yüz Dolguları

  Yaşlanmayla birlikte dolgunluğunu kaybeden yüze uygulanacak dolgu maddeleri ile kırışıklıklar yumuşatılabilir. Bu yumuşak dolgu maddeleri yüz dokusuna daha fazla hacim katar ve ameliyattan daha düşük bir maliyetle hızlı sonuçlar sağlayabilir. Bununla birlikte tedavi kalıcı değildir ve tekrar edilmesi, muhafaza edilmesi gerekir.

  Mikrodermabrazyon

  Yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik ederken yüzey düzensizliklerini gideren cilt bakımı uygulamasıdır. Sonuç olarak kollajen üretiminin artması, yeni cilt dokusu üretimi, daha parlak cilt oluşumunu içerir. Yüz, boyun ve ellerdeki cilt bozukluklarını iyileştirmek için önerilen bir tedavi yöntemidir.

  Botulinum Toksin

  Clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilen bir toksinden yapılmış ilaçtır. Doktorlar yüz kırışıklıklarının geçici olarak giderilmesi, baskı altında terleme, şaşılık gibi sorunların çözümünde de kullanılır. Etkileri yaklaşık 3-4 ay sürer. Yan etkileri enjeksiyon bölgesinde ağrı, gribe benzer belirtiler, baş ağrısını içerebilir. Yüzdeki enfeksiyonlar da geçici olarak sarkmış göz kapaklarına neden olabilir. Hamileyken veya emzirirken uygulanmamalıdır.

  Tedavi Edici Cilt Bakımı

  Hidrofasiyal İnfüzyon Tedavisi

  Cildin sağlıklı görünümünü artırmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yaşlanma etkileri, düzensiz pigmentasyon, sivilce sonucu oluşmuş izler gibi spesifik sorunlara göre hazırlanmış bir tedavidir.

  Siyah Nokta Tedavisi

  Siyah noktalara ve tıkanmış gözeneklere yönelik cilt bakımı uygulamalarıdır. Bu işlemde derinizin gözenekleri açılırken oksijen geçişi artan deriye peeling ve anti-bakteriyel uygulamalar uygulanır.

  3 Adımlı Peeling

  Cilt yaşlanmasının birçok belirtisi için klinik olarak geliştirilmiş tıbbi bir tedavi tekniğidir. Orta derece düzensiz pigmentasyon, güneş hasarı veya cilt dokusundaki bozulmaya karşı ideal tedavi yöntemidir. Laktik ve salisilik asitlerin retinol ile kombine edilmesiyle uygulanır. İşlem sonrasında bölgede pullanma ve soyulma 3-4 gün sürer.

  Dermaplaning

  Ciltteki kir ve kalıntıları tutmaya yarayan vellus tüylerinin (şeftali tüyleri) alınması işlemidir. Deri dokusu bu işlemle tamamen pürüzsüz hale getirildiğinden kusursuz makyaj yapılabilmesine olanak sağlar. Tedavi cildi sağlıklı kılmak için besleyici serum uygulamasını içerir.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Dermabrazyon Yöntemiyle Cilt Bakımı

  Dermabrazyon kontrollü bir cerrahi kazıma yöntemiyle cildin üst katmanlarını düzeltmeyi sağlar. Tedaviler, yüzey düzensizliklerinin keskin kenarlarını yumuşatır ve cilde daha yumuşak bir görünüm kazandırır. 
  Dermabrazyon, kazalar veya daha önceki ameliyatlarla yaralanmış olan yüz derisinin görünümünü iyileştirmek veya ince yüz kırışıklıklarını düzeltmek için sıklıkla kullanılır. Dermabrazyon yaygın olarak derin sivilce izlerinin tedavisi için de uygulanabilir. 
  Dermabrazyon küçük cilt bölgelerinde veya yüzün tamamında uygulanabilir. Tek başına yüz germe, yara izi giderme veya kimyasal soyma gibi diğer işlemlerle birlikte uygulanabilir.