Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Gamze Estetiği

  Gamze Estetiği Nedir?

  İnsan vücudundaki karakteristik özellikleri belirleyen detaylardan birisi de hiç şüphesiz tek ya da çift taraflı olarak oluşan gamzelerdir. Bilindiği üzere insanlarda doğuştan gamze oluştuğu gibi bu durum vücutta yer alan kasların kısalması ve normalden farklı şekillendirilmesi ile cerrahi girişim ile de sağlanabilmektedir. Genellikle gamze yüzün çeşitli bölgelerinde, çene kısmında ya da belde meydana gelmekle ve bireyin estetik açıdan görünümüne olumlu bir fark katmaktadır. 
  Yüz kısmında yer alan gamzeler beraberinde estetik açıdan çeşitli güzellikleri de getirmektedir. Gamzelere sahip olmayan ve yüz kısmında yeni gamze oluşmasını isteyen bireyler estetik operasyonlarına başvurabilir. Son dönemde geliştirilen tedavi yöntemleri sayesinde estetiğin uygulanması halinde kişinin yüz bölgesinde ya da çene kısmında gamzeler oluşturabilir. Yüz hatları gamzelerin oluşturulmasıyla birlikte çok daha belirgin ve karakteristik bir hal alır. Ayrıca yüz gamzesinin yanı sıra Venüs gamzesi (bel gamzesi) de yine cerrahınız tarafından oluşturulabilmektedir.

  Gamze Estetiği Çeşitleri

  Gamze estetiği iki farklı şekilde uygulanmakla birlikte bu durum tamamen hastanın isteklerine bağlı olarak gerçekleştirilir. Bilindiği üzere insan vücudunda genellikle doğuştan oluşan iki farklı gamze bulunur ve bunlardan birisi yüz ile çene kısmında iken diğeri de Venüs gamzesi yani bel kısmında oluşan çukurluk şeklinde tanımlanabilir. Plastik cerrahınız tarafından yapılan incelemeler sonrasında erkekler ve kadınlar için yüz ile bel kısmında gamze oluşturulabilmektedir. Yüz gamzesi hemen hemen her birey tarafından sahip olmak istenilirken, Venüs, yani bel gamzesi estetiği genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

  Venüs Gamzesi Nedir?

  İnsan vücudu incelendiğinde özellikle bazı noktalarda yer alan detaylar beraberinde güzel bir görünüm oluşturulmasını da sağlamaktadır. Vücudumuzdaki en hoş ayrıntılardan birisi de her insanda bulunmamakla birlikte farklı bir estetik görünüm kazandıran Venüs gamzesidir. Popo ile bel arasında yer alan kısımda oluşan ve estetik açıdan vücuda oldukça güzel bir görünüm katan Venüs gamzesi, bu bölgede bulunan çukurlar şeklinde de tanımlanabilir. Özellikle ünlüler, modeller ya da ince ayrıntılara sahip olmak isteyen bireyler tarafından Venüs gamzesi oluşturulması talep edilmektedir.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

  Gamze estetiği uygulandığı bölgeye bağlı olarak farklı şekillerde ve sürelerde gerçekleştirilmektedir. İlk olarak, hasta üzerinde doktorunuz tarafından incelemeler yapılarak, hem gamzenin oluşturulacağı bölgeler işaretlenir hem de operasyon sürecinde sıkıntı yaşanmaması için çeşitli testler yapılır. Yüz kısmında gamze oluşturulması halinde ağız içerisinde 3 – 4 milimetrelik kesi açılmakta ve müdehale buradan gerçekleşmektedir yaklaşık 15-20 dakika süren lokal anestezi uygulanarak yapılan bu operasyon tamamen iz bırakmayan bir uygulamadır. 
  Bel bölgesinde gerçekleştirilen gamze uygulaması ise lokal anestezi ile bel bölgesindeki deri kısmında inceltmenin oluşturulması ve çukurun ortaya çıkartılması işlemidir. Yaklaşık olarak 20 ile 25 dakika arasında tamamlanan operasyon sırasında ise herhangi bir ağrı ya da sancı hissedilm

  Gamze Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Her ne kadar gamze estetiği uygulaması çeşitli avantajları içerisinde barındıran, kolay operasyonlar arasında yer alsa da mutlaka tedavi sonrasında bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir.

  • Kişinin ameliyat günü hafif gıdalar ile beslenmesi tavsiye edilmektedir.
  • Operasyonun gerçekleştirildiği bölgeye iki gün sıcak sıvı temasının yapılmaması, bunun yanı sıra bireyin ağır egzersizler gerçekleştirmemesi önerilir.
  • Genellikle yüz bölgesinde ödem oluşmakla birlikte birkaç gün içerisinde geçmektedir. Kronik bir hal alması ya da ağrının sürekli olarak devam etmesi halinde doktorunuzla iletişime geçmeyi unutmayın.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Gamze Estetiği İyileşme Süreci

  Gamze estetiğinin iyileşme süreci diğer operasyonlara kıyasla çok daha kısa sürmekle birlikte yan etkileri ve komplikasyonları en az olan uygulamalardan birisi olarak gösterilir. Yaklaşık olarak 15 ile 20 dakika süren operasyonlar sonrasında, hasta aynı gün içerisinde herhangi bir komplikasyon yaşanmaması halinde taburcu edilmektedir. 
  Kişinin evde bulunduğu süre boyunca verilen ilaçları kullanması ve uzak durması gereken detaylara dikkat etmesi halinde iyileşme süreci çok daha hızlanmaktadır. Yüz kısmında oluşan ödem ve şişlikler 1 hafta içerisinde ortadan tamamen kalkmaktadır. Yaklaşık olarak 2 haftalık sürecin ardından gamze tam olarak oluşmakta ve bireyin istediği şekle dönüşmekte ve net bir şekilde görünür hale gelmektedir. Ameliyat sonrasında dikiş aldırma ve pansuman gibi ek detaylar ortaya çıkmaz ve hastanın iyileşme süreci kısalır. 
  Hastanın yapılan gamze işleminden memnun olmaması ya da eski haline dönüştürülmesini talep etmesi halinde de doktorunuz tarafında ufak bir işlem ile eski görünümü sağlamak mümkündür. Doktorunuzun uyguladığı yöntemin kaliteli olması beraberinde hem iyileşme sürecini hem de geri dönüş sürecini olumlu yönde etkilemektedir.