Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Göz Altı Işık Dolgusu

  Gözaltı ışık dolgusu, genellikle otuzlu yaşlarla birlikte görülen gözaltı morlukları, gözaltı torbaları ve şişlikleri gidermede kullanılan bir işlemdir. Yaşın ilerlemesi, genetik faktörler, alkol tüketimi, uyku sorunları ve uyku pozisyonu gibi etkenler bu sorunları tetikler. Bu sorunların çözümünde en konforlu yöntem gözaltı ışık dolgusu tedavisidir. Bu işlemle göz altlarında sağlıklı, aydınlık ve dinç bir görüntü oluşur. İşlemin tek seansta uygulanması hasta için büyük avantaj oluşturur. Kısa süren ve etkisini hemen gösteren bir uygulamadır. Etkisi kaybolduğunda tekrar uygulanmasında bir sakınca yoktur. Yan etkileri yok denecek kadar azdır.

  Gözaltı Işık Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

  Göz altlarında belli bir yaştan sonra çökme, şişkinlik, morluk ve torbalar görülür. Bunlar büyük oranda genetik sebeplerle ortaya çıkarlar. Fakat bu etkileri hızlandıran durumlar vardır. Alkol tüketimi, uyku pozisyonu, uyku problemleri ve alerjiler gözaltı sorunlarını tetikler. Gözaltı ışık dolgusu bu problemleri çözmeye yönelik uygulanan işlemdir. 
  Gözaltı ışık dolgusu sonrasında daha genç bir görünüm elde edilir. 
  Gözaltı ışık dolgusunda kullanılan hyaluronik asit vücut tarafından da üretilen bir maddedir. Bu işlem diğer dolgulardan farklı olarak kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu uygulaması yavaşça gerçekleştirilir. 
  Gözaltı ışık dolgusu uygulanmadan önce, işlem görecek bölgeye anestezik bir madde sürülür ve uygulanan jelin içinde de anestezik maddeler vardır. Bu yüzden işlem sırasında ve sonrasında belirgin ağrı yaşanmaz.

  Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Yapılır?

  Gözaltı ışık dolgusu, gözlerde oluşan yorgun görüntünün giderilmesi için kullanılan bir işlemdir. Etkileri şöyle sıralanabilir:

  • İlerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan gözaltı torbaları göz altı ışık dolgusu ile giderilebilir.
  • Gözaltında genellikle genetik temelli ortaya çıkan morluklar, gözaltlarının koyu renk görünmesi bu işlemle giderilir. Daha sağlıklı bir görüntü oluşturulur.
  • Gözaltı ışık dolgusuyla, daha canlı ve dinç bir gözaltı bölgesine kavuşmak mümkündür.

  Gözaltı Işık dolgusu herhangi bir sağlık problemine yol açmaz fakat yine de önlem amaçlı gebelik dönemindeki kadınlara uygulanmamasında fayda vardır. Gözaltı ışık dolgusu erkekler tarafından da çokça tercih edilen bir uygulamadır. Bu işlem genellikle ilerleyen yaşlarda tercih edilir, 18 yaşından küçüklere tavsiye edilmez.

  Gözaltı Işık Dolgusu Riskleri ve Komplikasyonları

  Gözaltı ışık dolgusu diğer işlemlere oranla risk ve yan etki durumu çok düşük seyreden işlemlerdir. Görülen komplikasyonlar da geçici veya tedavi edilebilir durumlardır. 
  Dolgu uygulaması sırasında ince iğneler kullanılsa da hastanın cildi hassas ise hafif kanama meydana gelebilir. Dolgu maddelerinin birçoğu alerjik test gerektirmese de eğer hastanın alerji konusunda sorunlu bir geçmişi varsa alerjik testlerin yapılmaması durumunda istenmeyen alerjik reaksiyonlar görülebilir. İşlem sonrasında çok az görülen bir durum da işlem gören bölgede kızarıklık veya morarma durumudur. Böyle bir durum yaşanırsa 72 saat içinde geçmesi beklenir.

  Göz Altı Işık Dolgusu İyileşme ve Etki Süresi

  Gözaltı ışık dolgusu, gözaltında oluşan sorunları onarmak ve tekrar oluşumunu geciktirmeye yönelik bir işlemdir. Ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında etki devam eder. İşlem etkisini kaybettiğinde tekrar uygulanmasında bir sakınca yoktur. 
  Gözaltı ışık dolgusu sonuçları işlem sonrasında hemen gözlenebilir. Son halini alması bir hafta sürer. İşlem sonrasında günlük yaşama dönmekte bir sakınca yoktur. Bu süreçte sigara ve alkolden uzak durmak faydalı olacaktır. Genellikle ağrı ve morluk oluşmadığından kişi için rahat ve kısa bir iyileşme süreci vardır.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Gözaltı ışık dolgusu uygulamasında da diğer tüm estetik işlemler gibi dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunları sıralayacak olursak:

  • Sigara ve alkol tüketimi cerrahi bir işlem yapılmasa bile estetik işlemlerden önce tüketilmemesi istenen iki maddedir. Sigara morluğun oluşmasını arttırabileceği gibi, alkol tüketimi de işlem sırasında fazladan kanama olmasına neden olabilir.
  • Estetik dolgu kolay bir işlem gibi görünse de işlem sırasında veya sonrasında herhangi bir komplikasyon oluşmaması için kullanılan tüm ilaçların hekim ile paylaşılması şarttır.
  • Daha önce de estetik dolgu yaptırmışsanız bunu doktorunuza söylemeli ve yapılan işlem hakkında inceleme yapmasını sağlamalısınız.
  • Dolgu işleminin hemen ardından cilt bakımı yapılması önerilmez. En az 1 hafta beklemek daha doğru olacaktır. Cilt bakımı esnasında çok aşırı basınç ve derinlemesine temizlik dolgu işleminin sonuçlarına zarar verebilir.
  • Aşırı soğuk ve sıcak dolgu uygulamasının sonuçlarını olumsuz olarak değiştirebilir. Bu nedenle ilk günlerde çok aşırı sıcak ve soğuğa neden olabilecek durumlardan kaçınmalısınız.