Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Kırışıklık Tedavisi (B0T0KS)

  Genelde yüz bölgesi olmak üzere, vücudun genel estetiğini bozan temel sebeplerin başında cilt üzerinde oluşan kırışıklıklar gelmektedir. Kırışıklıkların tedavisinde birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu uygulamalardan hangisinin kullanılacağı sorunun büyüklüğüne ve bölgesine bağlı olarak değişebilmekle beraber ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler olarak ayrılmaktadırlar. B0T0KS genelde yüz bölgesine uygulanan ameliyatsız ve başarı oranı yüksek tedavilerin başında gelmektedir.

  Kırışıklık Tedavisi (B0T0KS) Nedir?

  B0T0KS tıbbi uygulamalarda kullanılan bir nörotoksindir. Özel olarak elde edilen bu toksin vücuda uygulanması çeşitli etkileri beraberine getirir. Tarihsel süreçte göz tedavisi için kullanılan bu ürünün etkileri keşfedildikten sonra kırışıklıkların ve çeştili kas hastalıklarının tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. İğne ile enjekte edilen toksin kas dokularının işlevini bozarak, kırışıklıkların ortadan kalkmasını sağlar.

  Kırışıklık Tedavisi (B0T0KS) Kimlere Yapılır?

  B0T0KSun uygulama alanı sadece estetik değil gerektiğinde sağlık da olduğundan dolayı hitap ettiği kitle geniştir. Kullanım alanının büyük bölümünü oluşturan estetik tedavi yönteminin uygulama alanı ise vücudundaki kırışıklardan memnun olmayan bireylerdir.

  Belli bir yaşın üzerine çıkan ve genetik yatkınlığı olan her birey kırışıklıkların hedefi olmakta ve kırışıklıklar yüzünden görüntüsü bozulmaktadır. Bu görüntü bozukluğunun cerrahi ve cerrahi olmayan tedavi yöntemleri mevcuttur. B0T0KS cerrahi olmayan yöntemler içerisinde kendisine en çok uygulama alanı bulandır. Cerrahi yöntemlerden ve getirdiği risklerden çekinen hastaların başvurduğu yegane yöntemdir. 
  Sonuç olarak kırışıklık probleminden müzdarip olan çoğu insan B0T0KS tedavisini en az bir kez denemektedir.

  Kırışıklık Tedavisi (B0T0KS) Nasıl Yapılır?

  B0T0KS uygulamasının yapılması için uygulamanın yapılacağı bölgeyi iyi tanıyan bir uygulayıcının bulunması gerekir. Bu uygulayıcının uzman bir hekim olması tercih sebebi olsa da operasyonun basitliği sebebiyle uzman doktor olmayanlar da B0T0KS yapabilmektedir. Uygulamayı yapacak kişinin vücut anotomisini iyi tanıması, kas yapılarını ve müdahale sonucu oluşabilecek tepkileri kestirilebilmesi önemlidir. 
  Operasyon bölgesinin belirlenmesini takip eden süreçte enjektörler yardımıyla kas dokularına protein serumları sulandırılarak enjekte edilir. Bu enjeksiyon işleminde kullanılan malzemenin sulandırılması gerekir. Sulandırma işleminin nasıl yapılacağı ise uygulayıcının inisiyatifinde olmaktadır. 
  Uygulama genelde on dakikayı geçmeyen sürelerde tamamlanmakla birlikte uygulama alanının geniş olması gibi sebeplerle bu süre uzayabilmektedir. Operasyonda ağrı ya da acı hissedilmesi söz konusu değildir. Ağrıya ya da acıya hassasiyeti bulunan hastalara ise anestezik krem uygulaması yapılabilmektedir. 
  Operasyonla birlikte enjekte edilen serumlar sinir ile kas yapılarının iletişimini bozarak kas yapılarının kırışık bir hal almasını engeller ve arzu edilen bölgede düz ve kırışıksız bir yüzey oluşturur. 
  Operasyonun hemen ardından hasta olağan hayatına dönebilir. Herhangi bir iyileşme süreci yoktur. Sadece hassasiyet olarak tanımlanabilecek bir sürecin atlatılması gerekir. Bu süre aynı zamanda sonuçların tam olarak alınabilmesi için gereken süredir.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Uygulamanın uzman kişiler tarafından yapıldığına dikkat edilmesi genelde uygulamanın başarılı olması açısından yeterlidir. 
  B0T0KSun hamile olanlara uygulanması tavsiye edilmez. 
  Operasyon sonrası herhangi bir bandaj ya da pansuman uygulaması yapılmaz. Şişlik ya da morarma oluşma ihtimali de sıfıra yakındır. Oluşması en muhtemel komplikasyon çok kısa süreler içinde yok olacak kızarıklıklardır.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Kırışıklık Tedavisi (B0T0KS) İşleminin Avantajları Nedir?

  Kırışıklık tedavisinin birçok yolu mevcuttur. Bu yollardan cerrahi olanlar kesin çözümler sunarken yanlarında bazı riskleri de getirdiklerinden dolayı tercih edilme konusunda ilk sırayı almamakta, hastalar cerrahi çözümlere başvurana kadar geçen sürede çeşitli diğer tedavileri denemektedir. B0T0KS bu alternatif yöntemler içerisinde başarı oranı gerçekten en yüksek olanlardan bir tanesidir. Protein serumlarının enjektörler yardımıyla belli bölgelere verilmesiyle yapılan tedavi sayesinde anestezik bir işlem gerçekleştirilmeden kırışıklık tedavisi yapılmaktadır. Operasyonun sonuçlarının alınması üç gün gibi kısa bir zaman alırken sonuçlar yaklaşık altı ile sekiz ay arasında kalıcılığını korumaktadır. Tekrarlanan tedavilerde de başarı oranının olduğu gibi korunması B0T0KS uygulamasının bir başka avantajıdır.

  İyileşme Süreci

  Uygulamanın yapılmasını takip eden üç gün içerisinde sonuçları alınır. B0T0KS uygulaması genelde yüz bölgesine yapılmaktadır. Kaş arasına, boyun bölgesine ve göz çevresine yani kas yapısının çok kullanıldığı ve deformasyona uğrayan bölgelere yapıldığından dolayı ortaya çıkardığı sonuçlar net olarak gözlenebilir. 
  Üçüncü günden sonra alınan tam sonuçları takip eden altı ay boyunca bu sonuçlar azalarak biter.