Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Meme Büyütme

  Meme Büyütme Nedir?

  Günümüzde kadınların en çok talep gösterdiği estetik operasyonların başında gelen meme büyütme operasyonu, vücut orantısını bütünüyle sağlamak, daha kadınsı bir görünüme kavuşmak ve kişinin özgüvenini arttırmak amacıyla uygulanmakta ve her geçen gün daha popüler olmaktadır. 
  Meme büyütme operasyonu ile istenilen boyut ve şekilde meme görünümü elde etmek mümkündür. 
  Meme büyütme ameliyatında ufak bir kesi ile bölgeye silikon protez yerleştirilir. Üst beden ile alt beden arasındaki orantı sağlanarak, daha diri hatlara kalıcı şekilde sahip olmak meme büyütme operasyonuyla mümkün hale gelir. 
  Meme büyütme operasyonu, hastanın ihtiyacı ve isteği göz önünde bulundurularak bölgeye değişik yapılarda ve boyutlarda silikon protez yerleştirilmesi esasına dayanan ve oldukça güz güldürücü sonuçları olan bir operasyondur. Bu uygulama kısmı çukurları düzetmek amacıyla uygun hastalarda memeye yağ enjekte edilerek de gerçekleştirilebilir.

  Meme Büyütme Kimlere Yapılır?

  MMeme büyütme işlemlerinde üst yaş sınırı yoktur ancak 18 yaşından küçüklere önerilmez. Sağlık durumu engel teşkil etmeyecek herkes operasyonu yaptırabilir.

  • Meme boyutu genellikle genetiktir. Gelişim evresi (ergenlik dönemi) tamamlandığı halde, memeler istenilen boyutlara ulaşmadıysa meme büyütme işlemini tercih edilebilir.
  • Kadınların çoğunda iki meme arasında şekil ve boyut farklılıkları görülür, memeleri daha simetrik hale getirmek amacıyla operasyon gerçekleştirilebilir.
  • Gebelik, emzirme dönemi gibi süreçler sonucunda memenin alt kısmında sarkma oluşur ve hacmini kaybeder. Sönük ve sarkık hale gelen meme, bu operasyonla istenilen görünüme yeniden kavuşur.
  • Memenin tamamen alındığı, kanser gibi rahatsızlıkların sonucunda meme görüntüsünü yeniden oluşturmak için uygulanabilir.
  • Eskiden uygulanan meme büyütme operasyonları sonrasında oluşan deformiteyi düzeltme amacıyla ya da kapsül oluşumu varsa ikinci bir işlemle düzeltmek için uygulanabilir.

  Yaraların zor iyileşmesini tetikleyen rahatsızlıklar ve yakın dönemde gelişen ciddi kilo değişiklikleri işleme engel olabileceği için doktorunuzdan bu tür bilgilerin saklanmaması önem teşkil etmektedir.

  Meme Büyütme Nasıl Yapılır??

  Meme büyütme operasyonu ortalama 2 saat süren bir ameliyattır. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Yerleştirilecek silikon protez, açılan ufak kesiden içeriye yerleştirilir. Kesi, koltuk altından, memenin alt bölgesinden veya meme ucundaki kahverengi bölgeden açılabilir. Operasyon sırasında açılacak kesinin yerine hasta ve doktor birlikte karar verir. 
  Meme büyütme işleminde bölgeye yerleştirilecek silikon protezler çeşitlilik gösterir. Şekil olarak yuvarlak ve anatomik silikon protezler mevcuttur. Yuvarlak protezin yatay ve dikey çapları eşit olurken, anatomik protezin şekli damla gibidir. Genel anestezi uygulandığı için operasyon sonrası ilk gece hastanede geçirilir, genellikle hasta ertesi gün taburcu edilir. Operasyondan sonra 5-7 gün sonra iş hayatına dönmek mümkündür.

  Meme Büyütme Riskleri ve Komplikasyonları

  Meme büyütme operasyonları doğru klinik ve tecrübeli cerrah tarafından yapıldıklarında ve kişi iyileşme döneminde hijyen kurallarına uyduğunda çok az risk taşır. Operasyon sonrasında oluşabilecek yan etkiler de genellikle geçici olur. 
  Meme büyütme operasyonundan sonra nadiren ağrı yaşanır. Eğer silikon protez kasların altına yerleştirildiyse kol hareketleriyle ağrı tetiklenebilir. Operasyondan sonraki bir iki günlük sürede memede dolgunluk, gerginlik hissi olabilir. Ameliyat sonrasında ödem oluşumundan doğan hafif şişkinlik olabilir ancak ikinci günden itibaren hafiflemeye başlar. Vücut yapısına uygun ve FDA onaylı silikon protezler seçilir. Uzun zaman içinde kapsül oluşumundan kaynaklı hastalarda nadiren deformasyon oluşabilir, burada silikon protez seçimi önemlidir. Meme büyütme operasyonu geçirmiş kişiler hayatlarının sonraki dönemlerinde gebelik ve emzirme süreçlerinde silikondan kaynaklı herhangi bir sorun yaşamaları olası değildir. 
  Tüm bunların dışında işlem öncesinde ve sonrasında doktorunuzun önerileri ve yasaklarını dikkate almak en önemli kriterdir.

  Meme Büyütme İyileşme ve Etki Süresi

  Meme büyütme operasyonlarının iyileşme süreçleri oldukça hızlıdır. Ameliyattan sonraki gün hasta taburcu edilir. Yaklaşık 5 gün istirahat önerilir. Bu sürenin sonunda iş hayatına dönmek mümkündür. Kesi bölgelerine bant yerleştirilir. Yerleştirilen bant iki hafta kullanılmalıdır ve çıkarılması için işlemi gerçekleştiren doktora başvurmak gerekir. Operasyondan sonraki iki gün duş alınmamalıdır. Üçüncü gün bandı çıkarmadan duş alınabilir. Ameliyattan sonraki süreçte bir ay boyunca tıbbi sütyen (sporcu sütyeni) giymek gerekir. Bunun amacı bölgenin istenilen görüntüye kavuşmasını sağlamaktır. 
  Meme büyütme operasyonunun kalıcılığı birçok etkene bağlı olarak değişir. Meme büyütme operasyonu geçirildikten sonra gebelik yaşanırsa meme deforme olabilir. Bu görüntüyü düzeltmek için tekrar operasyon ihtiyacı doğabilir. Meme dokusu tam oluşmadan, erken yaşlarda işlem yapıldıysa, sonrasında yaşa bağlı olarak değişiklikler oluşabilmektedir. Aşırı ve hızlı kilo alıp verme de silikon protezin görünümünü etkilemektedir. Bu durumlar dikkate alındığında, gebelik sonrası operasyon planlandığında deformite yaşanma olasılığı daha düşüktür.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Meme büyütme operasyonunun öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususları sıralayacak olursak:

  • Hasta, operasyondan beklentisini net olarak doktoruna anlatmalıdır. Kişinin vücuduna uygun, doğal sonuçlara kavuşabilmek için doktor tavsiyesi dikkate alınmalıdır.
  • Doktoruna mevcut hastalıklar, kullanılan ilaçlar, geçmiş hastalıklar hakkında eksiksiz bilgi vermelidir. Operasyondan on gün öncesinde kan sulandırıcı etkileri olan ilaçlar doktor kontrolünde bırakılmalıdır.
  • Operasyon sonrasında bir ay aşırı egzersiz ve aktivitelerden kaçınılmalıdır.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!