Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Meme (Göğüs) Estetiği

  Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

  Meme derisinde sarkma ve gevşeme olması halinde meme dikleştirme operasyonu uygulanır. Bu ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle operasyon sonrasında bir gece hastanede kalınır. Bu ameliyatta sarkmanın derecesine göre değişen miktarda fazlalık oluşturan deri kısmı çıkarılır. Operasyon ortalama iki-üç saat sürer. 
  Memenin fazla büyük olması kişide boyun ve sırt ağrılarına sebep olur ve terlemeyi arttırır. Böyle durumlarda meme küçültme operasyonu yapılabilir. Meme küçültme işlemlerinde yağ dokusunun azaltılması yeterli olacaksa sadece liposuction işlemi yapılır. Ancak genellikle meme dokusunun bir kısmının alınması gerekir. Meme küçültme işleminde alınacak dokunun büyüklüğüne göre kesinin yeri ve boyutu değişir. Operasyonun ortalama iki-üç saat sürmesi beklenir. 
  Meme uçlarında yaşanan şekil bozukluklarına da meme ucu estetiğiyle şekillendirme uygulanabilir. Meme ucunun fazla büyüdüğü, etrafındaki koyu renkli alan genişlediği veya bazı durumlarda meme ucunun hiç olmadığı durumlarda, büyüyen kısımlar küçültülebilir ve çeşitli teknikerle yeniden oluşturulabilir. Meme ucu estetiği lokal anestezi genel anestezi veya sedasyon ile gerçekleştirilir.

  Göğüs Estetiği Riskleri ve Komplikasyonları

  Göğüs estetiğinin riskleri ve yan etkileri yapılan işleme ve işlemin boyutuna göre farklılık gösterir. 
  Meme büyütme operasyonlarından sonra hafif ağrı oluşabilir. Şişlik ve morluk gözlenebilir birkaç gün içerisinde geçecektir. Meme büyütme işlemlerinden sonra emzirmede sorun yaşanmaz. Enfeksiyon riskine karşın yazılan antibiyotikleri düzenli kullanmak önemlidir. 

  Meme dikleştirme operasyonlarında da enfeksiyon riskine karşı doktorunuzun tavsiyelerini uygulamak önem teşkil eder. Bunun yanında ilk günlerde batma ve rahatsızlık hissedilebilir. Kısa zamanda geçecektir. İşlem gören bölgede şişlik ve morluk oluşabilir ancak kısa sürede geçecektir. Kol hareketleri ağrıyı tetikleyebilir. Kısa bir süre ağrı kesici kullanmak yeterli olur. 

  Meme küçültme operasyonu sonrasında ise emzirme fonksiyonu zarar görebilmektedir. Bu operasyonların tümünde ufak yara izleri olacaktır ancak izler zamanla belirginliğini kaybeder. 

  Meme ucu estetik operasyonu için mikro girişler kullanıldığı için risk oranı epey düşer. 
  Diğer işlemlerde ise buna yönelik önlemler alınabilir veya işlem ertelenebilir.

  Göğüs Estetiği İyileşme ve Etki Süresi

  Meme estetiklerinin türüne göre iyileşme dönemleri farklılık gösterir fakat genel olarak bir hafta sonra işe dönmek mümkün olur. Genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilen operasyonlardan sonra bir gece hastanede kalmak gerekir. Lokal anestezi veya sedasyon altında gerçekleşen operasyonlardan sonra hasta aynı gün evine dönebilir. Büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatlarından sonra bir süre istirahat etmek, hareketleri sınırlamak ve yavaş yavaş arttırmak gerekir. Ani hareketlerden kaçınmak, ağır kaldırmamak önemlidir. Bu işlemlerden sonra en fazla altı hafta kadar tıbbi sütyen (sporcu sütyeni) kullanılır. En fazla üç ay boyunca ağır sporlardan ve ağır aktivitelerden kaçınmak gerekir. Göğüs estetiğinin tüm çeşitlerinde sigara yara iyileşmesini kötü etkilediğinden kullanılmamalı, yara yeri hijyenik tutulmalıdır. 
  Meme estetik operasyonlarının tümü kalıcı işlemlerdir. Etki süreleri uzundur fakat kilo alıp verme, gebelik gibi durumlar formu bozabilmektedir.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Göğüs estetiği için uygulanan operasyonların tümü için dikkat edilmesi gereken hususları sıralayacak olursak:

  • Operasyon öncesinde sigarayı bırakmak gerekir.
  • Doktorunuza var olan hastalıklar, kullanılan ilaçlar, geçirilen hastalıklar hakkında ayrıntılı bilgi verilmelidir.
  • Doktorunuza varsa alerjik durumlar söylenmelidir.
  • Operasyon sonrasında bölgenin hijyenine dikkat etmek gerekir.
  • Genel anestezi uygulanacaksa belirtilen saatten itibaren yeme ve içme kesilmelidir.
  • Operasyon sonrasında ağır kaldırılmamalı, işlem gören bölge korunmalıdır.
  • İzlerin konforlu iyileşmesi adına sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir.
  • Operasyon sonrasında doktor kontrolleri aksatılmamalı, verilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!