Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Radyofrekans Cilt Yenileme

  Radyofrekans Nedir?

  Oldukça uzun bir süredir estetik tıp alanında kullanılan bir tedavi yöntemi olan radyofrekans, radyo dalgalarının iletimi ile cilt ve cilt altı dokularda onarım ve gençleştirme; medikal cilt bakımları gibi uygulamalarda kullanılıyor. Elektromanyetik bir enerjiye sahip olan ve deri boyunca yol alan radyofrekans dalgaları, iletimin yapıldığı yol boyunca karşılaştığı dirençler için ısı üretmektedir. Ortaya çıkan ısı miktarı da akımın seviyesi ve ayrıca elektrotların teknik özelliğine bağlı olarak değişmektedir. Deri ve dokular, elektrolitler bakımından oldukça zengindir ancak su miktarı çeşitli doku ve deri bölgelerinde farklı olduğu için direnç miktarı da farklı olur. Radyofrekans bu noktada, karşılaşılan direnç seviyeleri için çeşitli faktörlere bağlı olarak çeşitli seviyelerde ısı miktarı üretmekte ve bu sayede de dirençler kırılabilmektedir. Dolayısı ile de radyofrekans ile uygulanan estetik tedavilerin, diğer cerrahi uygulamalar ile yapılan; ya da ilaç tedavileri ile yapılan, estetik uygulamalar gibi etkili ve kalıcı olduğunu, ve özellikle medikal cilt bakımı gibi tedavi alanlarında, farklı avantajlara sahip olduğunu da söylemek mümkün. Ayrıca tedavinin non-invazif (deri bütünlüğünü bozmadan, iğnesiz, kesmeden, deriyi delmeden) olması ve ağrı – sızı hissedilmemesi, radyofrekans tedavisinin daha rahat bir şekilde uygulama yapılmasına olanak sağlamaktadır.

  Radyofrekans Cilt Gençleştirme Cihazı ve Özellikleri

  Bipolar – Tripolar markasıyla tıbbi estetik markaları arasında öncü olan radyofrekans estetik cihazı, sahip olduğu özellikleri ile son derece etkili ve başarılı tedavi sonuçları vermektedir. Vücudun hemen hemen her bölümünde oldukça rahat bir şekilde çalışma imkanı sağlar. Ayrıca göz çevresinde, mimik çizgilerinde, dudak üzerindeki bölgede cologen ve protein yenilenmesini de sağlaması bakımından diğer cihazlardan ayrılıyor. Söz konusu cihazın sahip olduğu teknik özelliklerin başında da 400 W gücünde olması, 6,4 inç dokunmatik bir ekrana sahip olması, 420 – 510 – 560 – 610 – 640 nm dalga boyuna sahip olması gelmektedir. Bunların yanı sıra bioplar enerji seviyesinin 0 – 59 w/cm3 olduğunu ve elektriksel gereksinimin de 100/110 50-60Hz ve 220/260 50-60Hz olduğunu belirtmek mümkün. Bu medikal estetik cihazının cilt tedavilerinde kullanımının yanı sıra, radyofrekans etkisi ile birlikte vakum yapma özelliğinin de olması bölgesel incelme ve zayıflama tedavilerinde de kullanım avantajı sağlar. Kullanım alanı bakımından da son derece zengin olan cihaz; alın kırışıklıkları, yanak çizgisi, dudak çevresi kırışıklıkları, boyun çizgisi, çift çene, cilt pürüzsüzleştirme, koyu ve açık renk kırışıklıklar, geniş gözenekler, göz çevresi koyulukları ve göz altı torbası gibi estetik bozuklukları kolaylıkla giderebiliyor. Teknik ve temel özellikleri bakımından Bipolar – Tripolar radyofrekans cilt gençleştirme ve medikal estetik alanında kullanımı açısından son derece etkili bir yapıya sahip olduğunu, bu bilgiler bağlamında ekleyebiliriz.

  Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  Radyofrekans uygulaması için öncelikli olarak hangi estetik bozukluk için tedavi alınacağı yönünde bir saptama yapmak için muayene işlemi yapılır. Muayene aşamasından sonra seans sayısı, süresi ve tedavinin diğer ayrıntıları belirlenmekte ve bu yönde tedaviye başlanmaktadır. Radyofrekans uygulaması ile ilk seansa başlandığında, cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlamak amacı ile ilgili bölgeye radyofrekans dalgaları uygulanır. Isı etkisiyle bağ dokuda fibroblastlar uyarılır. Eskiyen ve ayrıca yıpranan kolajen liflerinde ise yenileme sağlanır. Dolaşım düzenlenmekte, dokular canlanmakta ve bu sayede de cilt sıkılaşarak toplanmakta ve çizgiler de azalmaktadır. Dolayısı ile de radyofrekans ile uygulanan cilt gençleştirme tedavisinin sadece bir cihaz ile herhangi bir kesi açılmadan, herhangi bir uyuşturma yapılmadan ve son derece rahat bir şekilde uygulandığını söyleyebiliriz. Her bir seans ortalama olarak 30 dakika sürmekte ve ortalama olarak bir estetik bozukluk için öngörülen ve uygulanan seans sayısı ise 8 – 10 seans arasında değişmektedir. Aynı zamanda ilk seansın gerçekleşmesi itibarı ile gözle görülür bir etkinin oluşacağını ve bu yönde de tedavi için oluşacak motivasyonun artacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda herhangi bir ağrı ya da farklı bir şikayet de genel anlamda görülmemektedir.

  Kimler Radyofrekans ile Cilt Gençleştirme Yaptırabilir?

  Radyofrekans estetik tedavi uygulaması, uzun zamandır pek çok farklı estetik alanda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Dolayısı ile de bu tedavi yönteminin uygulama alanının da son derece geniş olduğunu söylemek yanlış olmaz. Selülit tedavisi, kollarda gevşemeler ve vücut konturunun düzeltilmesi gibi başlıca tedavi alanlarında, radyofrekans uygulamasının oldukça etkili olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca bölgesel yağ birikimi sorunları (kalça, bacak, karın ve bel) ve liposuction tedavisi sonrasında oluşan düzensizlikler gibi çeşitli estetik sorunlar için de radyofrekans tedavisinin etkin sonuç verdiği biliniyor. Tüm bu estetik sorunlardan farklı olarak yanak çizgisi, göz altı torbası, göz çevresi koyulukları, cilt pürüzsüzleştirme, yanak çizgisi, alın kırışıklıkları, çift çene ve dudak çevresi kırışıklıkları gibi estetik problemlere sahip olan bireylerin de aynı şekilde radyofrekans uygulaması ile tedavi olabileceğini söyleyebiliriz. Uygulama alanı bakımından oldukça geniş olan radyofrekans ile cilt gençleştirme tedavisi, hemen hemen her estetik bozukluk için aynı ve yüksek bir oranda başarı yakalamakta ve mutlu eden sonuçlar sağlamaktadır. Söz konusu estetik uygulamanın gebelere, kalp pili olan bireylere ve uygulama bölgesinde metal protez sahibi olan hastalara uygulanmadığı da bilinmektedir.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Radyofrekans Seansı Sonrası Sonuç ve Etki Seviyesi

  Uygulama yağ eritici bir özelliğe sahip olduğu için kısa bir süre içerisinde incelmenin ve toparlanmanın etki edeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca cilt altı yap dokularında yüksek bir ısı seviyesine çıkılacağı için yağ dokuda erimeye neden olur. Bölgede kan dolaşımı ve metabolizma da bu sayede hızlanmaktadır. Açığa çıkan yağlar ve lenf dolaşımı yoluyla uzaklaştırılır. Kollajen ve fibroblastlar üzerinde oluşturduğu onarım ve yapılanma sayesinde ciltte sıkılaşma, selülit görünümünde azalma ve görünümde de ciddi bir düzelme sağlanır. Toplamda ortalama olarak 8 – 10 seans arası uygulanan radyofrekans estetik uygulamasında, ilk seans sonrası gözle görülür bir düzelme sağlanabiliyor. Seanslar devam ettikçe sürekli bir düzelmenin ve kalıcılığın sağlanması da elde edilmektedir. 
  Yüz ovalinin toparlanması ve sıkılaşması, yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkların azalması, boyun cildinin toparlanması ve sıkılaşması, kaşların kaldırılması ve bunun yanı sıra cilt renginde canlanma gibi etkiler de radyofrekans estetik tedavisinin sonuçlarındandır. Sıralanan bu sonuçlar, ilk seans itibarı ile görülmeye başlamakta ve seansların tamamlanması ile de optimum seviyeye ulaşmaktadır. Dolayısı ile de seansların düzenli bir şekilde takip edilmesi ve tamamının ilgili kurallar dahilinde tamamlanması, tedavinin seyri ve etkisi bakımından önemlidir. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra istenilen görüntünün elde edilmesi için söz konusu olan başarı oranı, radyofrekans uygulaması için ortalama olarak %95 gibi yüksek bir oran ile karşımıza çıkıyor.

  Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İlk olarak radyofrekans ile cilt gençleştirme ve estetik tedavi uygulamalarının gebelik dönemindeki bireylerde uygulanamadığını belirtmek gerekir. Bebeğin sağlığı ve özellikle de annenin sağlığı için herhangi bir risk teşkil etmemek adına ve gelişim için gerekli doğallığın korunması adına, bu yönde bir kural ortaya konulduğu biliniyor. Aynı zamanda kalp pili taşıyan hastalar için de radyofrekans dalgaları ile oluşturulan elektrolit enerji uygulamasının zararlı olabileceğini ve kalp pilinin bu tedaviden etkilenebileceğini ve dolayısı ile de olumsuz etkiler oluşturabileceğini ekleyebiliriz. Bu yönde de bir uygulama kısıtlığı, radyofrekans ile cilt gençleştirme uygulamasında söz konusudur. Son olarak uygulama alanında herhangi bir metal protez bulunduran hastaların da radyofrekans ile cilt gençleştirme tedavisi için uygun olmadığını ve yine çeşitli risklerin söz konusu olduğunu belirtebiliriz. Bu hususlara dikkat ederek tedavinin alınması gerektiği, hekimler tarafından da bireylere iletilmektedir. Aynı zamanda tedavi sonrasında herhangi bir yan etkinin söz konusu olmadığını, morarma, ağrı, ateşlenme ya da kanama gibi bir komplikasyonun ortaya çıkmadığını da söylemek mümkün. Uygulama sonrasında günlük hayata devam edebilir ve herhangi bir şikayet olmadan tedavinizi tamamlayabilirsiniz.