Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
X

Adresimiz

Uphill Towers Giriş Kat - Barbaros Mah. Ak Zambak Sok. No:13 Ataşehir / İstanbul

Adres Tarifi

Bizi Arayın

0850 346 2000

Instagram

-

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Demirel ve Dr. Vecdi Bayramoğlu'nun Toplamda 32 Yıllık Deneyimi ve 8000'den Fazla Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Bilgi & Fiyat Al:

  ADINIZ*

  TELEFONUNUZ*

  MESAJINIZ*

  Revizyon Burun Estetiği

  Revizyon Burun Estetiği Nedir?

  Revizyon burun estetiği operasyonları, daha önceden yapılmış burun ameliyatlarının ortaya çıkardığı sonuçlardan memnun olmayan hastalara uygulanan operasyonlardır. Bu operasyonların yapılmasının temel sebebi, önceki burun ameliyatının sonuçlarının beklentileri karşılamıyor oluşu ya da ortaya çıkan problemli görünümün yanı sıra bazı medikal problemleri içeriyor olmasıdır. Örneğin; nefes almada zorluk, sık burun kanaması vb. 
  Bir hastaya ilk kez uygulanan burun estetiği ameliyatı dahi, sonuçlarının öngörülebilirliği açısından zor ameliyatlar sınıfına girmektedir. Her hastaya ayrı planlama yapma gerekliliği süreci standart hale getirmeyi engellerken, sonuçların da stabil olmasının önüne geçmektedir. Revizyon burun estetiği operasyonları ise bu ilk problemlere ek olarak, ilk operasyonun ortaya çıkardığı sonuçlarla da mücadeleyi gerektirdiği için ekstra bir zorluk taşımaktadır.

  Revizyon Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

  Revizyon burun estetiği operasyonları, daha önceki burun estetiği ameliyatından memnun olmayan hastalara yapılır. Bu memnuniyetsizliğin sebepleri çeşitli olabilmektedir. Genelde problemlerin ortaya çıkmasına sebep olan bazı durumlar mevcuttur. Operasyon öncesinde cerrah – hasta diyalogunun tam olarak kurulamaması; cerrahın uzmanlık seviyesinin mevcut operasyonu yapmaya yeterli olmaması veya hesapta olmayan değişkenlerin operasyona dahil olmasıyla sonuçların istenenden farlı olması…

  Revizyon burun estetiği operasyonları, daha önceki burun estetiği ameliyatından memnun olmayan hastalara yapılır. Bu memnuniyetsizliğin sebepleri çeşitli olabilmektedir. Genelde problemlerin ortaya çıkmasına sebep olan bazı durumlar mevcuttur. Operasyon öncesinde cerrah – hasta diyaloğunun tam olarak kurulamaması; cerrahın uzmanlık seviyesinin mevcut operasyonu yapmaya yeterli olmaması veya hesapta olmayan değişkenlerin operasyona dahil olmasıyla sonuçların istenenden farklı olabilmektedir. O veya bu sebepten istenmeyen sonuçların, burun estetiği operasyonunu takip eden süreçte ortaya çıkması sonucu hastalar tarafından ikinci bir burun estetiği operasyonu talep edilmektedir. Bu operasyonlar ise revizyon burun estetiği operasyonları olarak tanımlanmaktadır. 
  Ancak ilk operasyonun sonuçları, revizyon burun estetiği operasyonlarının sonuçlarını ciddi derecede etkilediği için daha fazla uzmanlık, tecrübe ve özen gerektirmektedir.

  Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

  Revizyon burun estetiği operasyonu cerrahiden önce ciddi bir planlama aşamasıyla başlar. Hastanın yüz yapısının incelenmesi, ideal burun oranının belirlenmesi, diğer operasyonun başarısız geçmesine sebep olan nedenlerin bulunarak bunların düzeltilmesi gibi maddelerle başlayan planlama aşaması; hasta psikolojisinin düzeltilmesi ve hastanın operasyona hazır hale getirilmesi şeklinde devam eder. Gerekli durumlarda kaburgadan veya kulaktan kıkırdak da alınabilmektedir. Genellikle genel anestezi altında uygulanan operasyonla, burun tekrar şekillendirilerek öncesinde planlanan oranlara ve şekle getirilir. Operasyon yapılırken dikkat edilmesi gereken, önceki operasyonun ortaya çıkardığı ve ilk gözlemde öngörülemeyen durumların ortaya çıkma ihtimalidir. Başarısız geçen ikinci bir burun estetiği ameliyatını hasta psikolojisinin kaldırması kolay olmadığı için, revizyon burun estetiği operasyonları, alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Operasyonu takip eden süreçte, yaklaşık bir yıllık kontrol süresi, operasyonun ne kadar ciddi olduğunu anlamak için daha net bir fikir ortaya koyacaktır. Operasyondan sonra ortaya çıkan şişlik ve morluklar günler içerisinde azalmaktadır.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Revizyon burun estetiği operasyonu ciddi ve zor bir ameliyattır. Burun estetiği operasyonlarının doğasında bulunan zorluğa ek olarak, operasyonun yapılış amacının ilk ve başarısız geçen burun estetiği ameliyatının sonuçlarını düzeltmek olması ekstra bir zorluk katmaktadır. Bu zorluklar birleşince hem hasta hem hekim tarafında dikkat edilmesi gereken unsurlar artmaktadır.

  Operasyonun sonuçlarının tam ve başarılı olması için operasyon öncesi ve sonrasında doktorun verdiği tüm tavsiyelere harfiyen uyulmalıdır. İyileşme faktörlerini bozan sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan uzak durulmalı; kan sulandırıcı ilaçlar operasyondan en az bir hafta önce kesilmelidir. Operasyonu takip eden süreçte, burun bölgesinde atel ve tamponlar olabileceği için; ameliyat bölgesini, doktor tarafından operasyonun sonuçlarının oturduğu onayı verilene kadar darbelerden uzak tutmak önemlidir.

  SORU SORUN
  HEMEN DEĞERLENDİRELİM

  Şimdi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Vecdi Bayramoğlu’na Aklınıza Takılan Her Türlü Soruyu Sorup Bilgi & Fiyat Alabilirsiniz!

  Revizyon Burun Estetiği İşleminin Avantajları Nedir?

  Revizyon için yapılan operasyonların temel avantajı, hasta ikinci bir operasyon geçireceği için karşılaşacağı süreci daha önce tecrübe ettiği için arzu edilen sonuçları tam ve eksiksiz tarif edilebilecek olmasıdır.

  • Burun bölgesinde burun estetiği ameliyatına rağmen şekil bozuklukları ya da istenmeyen bir görünüm varsa revizyon operasyonu ile bu durum düzeltilebilir.
  • Operasyondan sonra burun yüzle orantılı, göze hoş gelen ve temel işlevlerini yerine getirme bakımından daha sorunsuz bir hal alır.
  • Başarılı bir revizyon ameliyatından sonra burunda bulunan nefes alamama gibi ek problemlere de çözüm bulunabilir.
  • Operasyonun sonuçları hastadan hastaya değişmektedir. Sürecin tam ve doğru olarak planlanması başarının anahtarı olsa da hesaba önceden katılamayan bazı durumlardan dolayı sonuçlar stabil değildir.

  İyileşme Süreci

  Revizyon burun estetiği ameliyatlarının planlanması, önceki ameliyatın yapılış şekline göre hastadan hastaya değişkenlik göstermektedir. İyileşme süreçleri de bu doğrultuda şekillenmektedir. Doktor – hasta arası diyalog sırasında operasyonun yapılış şekline göre iyileşme süreci de hastaya anlatılmalıdır. Genel olarak süreçten bahsetmek gerekirse:

  • Operasyon genel anestezi altında yapılır ve operasyondan genelde 1 gün sonra hasta taburcu edilir. Nihai sonuçların elde edilmesi yaklaşık olarak 6 ay -1 yılı bulmaktadır. Nihai sonuca en yakın ilk sonuçlar ise, üçüncü ayın sonunda alınabilmektedir.
  • Operasyondan sonra morluk, ödem ve şişlik oluşabilmekte, genellikle birinci haftanın sonunda ciddi oranda azalmakta, takip eden günlerde ise tamamen ortadan kaybolmaktadır.
  • Sonuç olarak revizyon burun estetiği ameliyatları, standart burun estetiği ameliyatlarına göre daha zor, daha çok değişkenin hesap edildiği ameliyatlar olarak karşımıza çıkmaktadır bu nedenle operasyonu takip eden süreçte hastalar kontrol randevularını aksatmamalıdır.

  Sonuç olarak revizyon burun estetiği ameliyatları, standart burun estetiği ameliyatlarına göre daha zor, daha çok değişkenin hesap edildiği ameliyatlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Operasyonları yaptırırken çeşitli avantajlar olsa da temelde işin iyi araştırılarak revizyon ameliyatlarına mecbur kalınmaması daha akılcı bir yoldur.